Başak Ormankıran

Klinik Psikolog / Psikoterapist / Uzman Psikolog

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2017 yılında yüksek onur derecesi ile mezun oldum. Mezuniyetimin ardından Klinik Psikoloji yanı sıra Aile Danışmanlığı alanlarındaki yüksek lisans eğitimlerimi Ege Üniversitesi’nde tamamladım. Şuan uygulamalı alandaki çalışmalarıma eş zamanlı olarak Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora programına devam etmekteyim.

Klinik Psikoloji yüksek lisans ve doktora sürecimde bireysel psikoterapi ve grup psikoterapisi alanlarında Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü teorik eğitimlerimin ardından uygulamalarımı Prof. Dr. Serap Tekinsav Sütcü ve Prof. Dr. Haluk Arkar’ın süpervizyonu ile tamamladım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Yetişkin ve Çocuk-Ergen Psikiyatri bölümlerinde bir yıl süren klinik psikoloji uzmanlık stajım sırasında hem çocuk-ergen hem de yetişkinler için klinik ölçme ve değerlendirmeye yönelik test uygulamalarımı gerçekleştirdim. Klinik psikoloji yüksek lisans tez çalışmamı yeme bozuklukları alanında Prof. Dr. Serap Tekinsav Sütcü danışmanlığında yürüttüm. Tez dönemim sırasında Erasmus projesi kapsamında Roma La Sapienza Üniversitesi Klinik Psikoloji departmanında bulunarak, Prof. Dr. Caterina Lombardo ve ekibiyle çalıştım. Aile danışmanlığı uzmanlığım sırasında, Yapısal Aile Terapisi yaklaşımını temel alarak yürüttüğüm aile terapilerinde ise aile işlevselliğini arttırmaya yönelik uygulamalarımı ve tez çalışmamı tamamladım.

Meslek hayatım süresince kamuda ve özel danışmanlık merkezlerinde yer alarak bireysel ve aile danışmanlığı çalışmalarımı yürüttüm. Şuanda Bilişsel ve Davranışçı Terapi ekolünü temel alarak yeme bozuklukları, panik bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal fobi, sınav kaygısı, özgül fobi, ilişki problemleri, depresyon, kayıp ve yas, travma sonrası stres bozukluğu alanlarında çalışmalarımı sürdürmekteyim.


Sosyal Medya
başak ormankıran